מסלולי טיולים ואטרקציות :

צימר בצפון


אם תיקחו צימר בצפון, לא משנה איפה הוא יהיה, תוכלו להגיע לכל מקום במרחק סביר של נסיעה ממנו. חוץ מהחרמון כמובן, שלשם רק בגלל התורים, אתם צריכים לקחת בחשבון שלוש שעות. גם אם לקחתם צימר ברמת הגולן, הכינרת היא במרחק שעה נסיעה ואם לקחתם צימר באזור ראש פינה, אז צפת וקברי הצדיקים נמצאים במרחק חצי שעה נסיעה. הצפון באמת מהווה כר פורה לטיולים וחוויות איפה שלא תצביעו: שמורת החולה ואגמון החולה הוא מסלול יפה גם לבעלי עגלות עם ילדים קטנים, שמורת הבניאס ושמורת מפלי התנור היא חוויה רגלית המלווה בקול פכפוך המים לאורך המסלולים הרגליים. לא צריך לציין שהנוף עוצר נשימה בכל מקום שתעמדו לתצפית. תוכלו למצוא מסלולים נוספים באותם אתרים של הצימרים, שם ימליצו לכם מסלולי טיול בעלי נושא מסוים כגון: טיול קולינארי בגליל או מההר אל הים וכן הלאה.

 

צימר בדרום


לגבי הדרום, מומלץ מאוד לעשות טיול באזור שדה בוקר, מדרשת בן גוריון וקבר בן גוריון. גם לקטנים שבבני משפחתכם, ולא יזיק גם לגדולים לבקר (שוב) בקברו של דוד בן גוריון ולעמוד במקום הנפלא הזה בעל תצפית נהדרת על הנגב ולהבין למה הזקן העקשן הזה בחר לחיות את ימיו האחרונים שם. יש גם מסלול מאוד יפה שמתחיל מאזור הקבר כלפי מטה עם מסלול מדברי יפה ועם טיפה מזל תוכלו לראות יעלים מטיילים להם שם. ובסופו בסוף המסלול יש נחל ומים זורמים ונווה מדבר קטן ומופלא שאפשר שם להעביר בוקר חמים של דרום הארץ. משם אפשר להמשיך ולנסוע למצפה רמון ולבקר בסדנאות האומנים שיש שם. כמובן שבדרום יש את טיולי הג'יפים למיניהם ויש מקומות הנקראים "חאן" המאגדים בתוכם טיולי ג'יפים, טיולי אופניים, התאמת מסלולים, ליווי והדרכה מקצועית, טיולים רגליים בלילות ירח מלא, טיולי שטח, טיולי גמלים, סדנאות אפיה ובישול, סדנאות רוחניות, סדנאות טבע מודעות ואלטרנטיבה, סיורים חקלאיים וקטיף עצמי, מאהל בדואי ,פינה למנגלים וכן הלאה. בחאן יש אפשרויות לינה לקבוצות, לזוגות ומשפחות.

 

צימר במרכז

לגבי המרכז, תתפלאו לשמוע אבל יש צימרים להשכרה גם בתל אביב, אם זה ליד הים או במרכז תל אביב. אלו ממש צימרים, חלקם עם גינה פתוחה וחלקם זה דירות ברמה גבוהה להשכרה לתקופות קצרות, אפילו של יומיים כמו דירות סטודיו קטנות וצדדיות במרכז התרבות והקניות התל אביבי. ביקור בכרך הגדול, הצגה בבימה, קניות בשינקין, יכולים להיות גם חופשה, אם כי ממליצה מומלץ לשלב בחופשה בתל אביב עם הילדים איזה ביקור בלונה פארק או פארק שעשועים אחר.  

אם אתם בוחרים בצימר שהוא ליד מקור מים כמו הכנרת, ים התיכון ים המלח ואילת, הרי שמזומנות לכם אטרקציות של מים בנוסף לחופשה בצימר. לדוגמא, שייט אבובים בנחל דן, שייט קיאקים בכנרת, שייט רומנטי בספינות הלידו בכנרת, שחייה עם דולפינים באילת, גלישה, צלילה ועוד.
ישנן אטרקציות נוספות שיכולות להצטרף לחופשה בארץ, כגון טיסה בשמי הארץ, טיול אופנועים, בנג'י, סנפלינג, צניחה חופשית, טיסה בבלון פורח, טיפוס על ההרים, טיולי סוסים, סקי(בחרמון בחורף כמובן) ועוד. כדאי להגדיר מראש כמה הסכום מהתקציב שתכננתם לכם לחופשה מוקדש לנושא האטרקציות, כי אפשר להיסחף ולהגיע להוצאות רבות. בדקו שהמקום שמספק את האטרקציה הוא בעל רישיון עסק מסודר ושיש להם ביטוח מסודר עם כל האמצעים הנדרשים : ערכה לעזרה ראשונה, חגורת הצלה בפעילות מים, קסדות וציוד לסנפלינג תקין ועוד.

אז צאו לדרך, הנכם מוכנים ומזומנים לצאת בחופשה בצימר על מיניו וסוגיו ואפשרויותיו. בסופו של דבר אין זה מה משנה איזה צימר ומה היה כלול בו, העיקר שאתם נהניתם, בעל הצימר הרוויח והכול נעשה פה בארץ. ואין כמו חופשה בישראל. אתם יודעים למה? כי אפשר להתלונן בעברית ולא צריך לשבור את השיניים עם האנגלית. חופשה נעימה.